Herkes Güzel ve Etkili Konuşabilir

Yayınevi
Sayfa Sayısı
120
Kitap Barkod
9786059367523
Ebat
13,5 x 21 cm
Renk
Siyah Beyaz
Cilt Durumu
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kitap Kağıdı
Yayın Dili
Türkçe
Etiket Fiyatı
119.00 TL
%25 İndirim
İndirimli Fiyat
89.25 TL
Tadımlık

"Güzel ve Etkili Konuşmak İnsanın Ayrıcalık ve Üstünlük Belgesidir"

"Dünyanın altını üstünü getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil, söz ile meydana gelmiştir" diyen Adolf Hitler, akıl almaz Nürnberg mitinglerinde 400.000 insana hitap ederken, elleri, parmakları ve başı öylesine uyum içindeydi ve sesini öylesine etkili kullanıyordu ki meydandaki devasa kalabalık hep bir ağızdan onun hareketlerine aralıklarla tempo tutuyordu.

O, şeytani zekâsı ile sözün ve sesin büyüsünü keşfetmişti. 

Eğer isterseniz seçtiğiniz sözcüklerle ve kullanmayı öğrendiğiniz sesinizle karşınızdaki kişi ya da toplulukları büyüleyebilirsiniz.

Hitler gibi milyonları ölüme de sürükleyebilir ya da Hz. Mevlâna gibi insanlığı sentezleyip birey, halk ya da ırk anlayışını aşıp, her şeyin ilahi olanın farklı görünümleri olduğunu söyleyerek, dünyanın bütün düşünürlerini kendinize hayran da bırakabilirsiniz.

"Güzel konuşan ve kendini dinletebilen birinin etkileyemeyeceği kimse yoktur."

Herkes birbirini etkilemek, ikna etmek ve kendini dinletebilmek istiyor. Ancak yöntemin ne olacağına dair fikir olan çok az sayıda kişi var.

Güzel ve etkili konuşma ile iş yaşamında başarı ve saygınlık, özel yaşamda ise mutluluk ve sevgi kazanırız. 

Sesimiz ve sözümüzle büyülemek istiyorsak ihtiyacımız olan şey yetenek değildir. Herkes etkili ve güzel konuşabilir, yeter ki isteyelim, öğrenelim ve çalışalım...

Bu kitapla birlikte çıktığımız yolculukta sesimizin renklerini tanıyacağız, söz dağarcığımızı zenginleştirip güzel cümleler kuracağız, beden dilimizle de atlatmayı öğrenerek etki alanımızı genişleteceğiz. Kendimizde yeni bir kimlik inşa edeceğiz.

Çıktığımız bu yeni ve büyülü yolculuk için hazırsan hemen başlayalım.

Hoş geldin...

- TRT Spikeri Tuğba Dalkılıç

 
 
 
 

Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır