İdil Türkmenoğlu

Boğaziçi İşletme Bölümü'nden mezun. Doğuş Grubu’nda Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu'nda İK, Eğitim ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Bank of America'da iş üzerinde eğitim gördü ve Wharton'da Stratejik İK sertifikasını aldı. 

Boyner Grup’a 2001’de Benkar'la geçti. Daha sonra Beymen'in İK ve Eğitimini yönetti. 2003-2005 arasında sabbatical yaptı, University of Michigan'da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katıldı. 

2005-2011 arasında Boyner Holding İK ve İletişim Koordinatörü olarak çeşitli gelişim projelerini yürütmek üzere esnek zamanlı çalıştı. Aynı zamanda Prof. Üstün Dökmen’in ekibinde danışmanlık/eğitim projelerinde yer aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamladı, sırasıyla İstanbul, Yeditepe ve Koç Üniversitelerinde ders verdi. Şimdi Boğaziçi’nde derslerine devam ediyor. 2011’de Boyner Grup’a İK Direktörü olarak geri dönen Türkmenoğlu, 2014’ten 2018 Şubat ayına kadar da Boyner Grup’ta İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.  Çeşitli internet sitelerinde, Boğaziçi’nde, Cosmopolitan'da ve Milliyet’te köşe yazıları yayımlandı. İlk kitabı "Ofis Hikayeleri" Kasım 2005'te Epsilon'dan, 7. baskısı yapılan “Pozitif Yönetim” Elma’dan yayımlandı. 2019 yılında “Kurumsal İç İletişim” ve Işıl Taysever ile birlikte “Torpil Değil Networking” yine Elma’dan yayımlandı. Sektörel birçok ödülün sahibi, ayrıca 50CHRO arasında.  PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği)’de 12 yıl YK üyeliği yaptı. Yayınlar Komitesinden sorumlu. 30%Club, SHRM (Society of Human Resources Management), IPPA (International Positive Psychology Association) üyesi. Global kadın güçlendirme programı olan Vital Voices mentorlarından.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır